Vi anbefaler at du alltid bruker siste versjon av nettleseren din.

Ung på Diakonhjemmet sykehus

De fleste unge pasienter Diakonhjemmet sykehus behandler er pasienter på Barne- og ungdomspsykiatrisk poliklinikk (BUP Vest). Utover det har ikke sykehuset en egen avdeling for barn og unge, men det er flere avdelinger som behandler unge pasienter.

Ung i psykiatrien

Diakonhjemmet sykehus tilbyr behandling til barn og unge (0–18 år) på BUP Vest, og unge voksne på Voksenpsykiatrisk avdeling Vinderen. Her kan du lese mer om hvordan det er å få behandling i psykiatrien hos oss, hvordan du kan forberede deg og hvilke rettigheter du har.

Ung i psykiatrien
Illustrasjon av en mann og kvinne som prater sammen

Til deg som har barneleddgikt

Vi følger opp pasienter fra 18 år som har barneleddgikt. Visste du at barneleddgikt heter juvenil idiopatisk artritt (JIA) på fagspråket?

Les mer om vårt tilbud
Grafisk brukergrensesnitt, applikasjon

Ungdomsrådet

Ungdomsrådet representerer pasienter, pårørende og etterlatte på Diakonhjemmet sykehus. Vi ivaretar barn, ungdom og unge voksne gjennom rådgivning, og jobber for at deres meninger og behov blir ivaretatt i møte med helsevesenet.

Bli kjent med Ungdomsrådet
En gruppe kvinner som poserer for et bilde
Sist oppdatert 10.12.2025